Zbiorniki kumulacyjne

Inwestując w kocioł na słomę czy jakąkolwiek inną biomasę, warto zwrócić również uwagę na to, że surowiec opałowy w końcu się wypala, a jeżeli niekoniecznie chcemy ciągle dokładać do komory spalania warto zainwestować w zbiornik akumulacyjny. Wiadomo, że przy wysokich temperaturach powietrza zapotrzebowanie na ogrzewanie zmniejsza się. W takiej sytuacji nie wykorzystujemy możliwości naszego pieca w optymalny sposób.

zbiornikZbiornik akumulacyjny pozwala na gromadzenie ciepła, które następnie jest stopniowo uwalniane. Dzięki temu wczesnym rankiem nie musimy wstawać, aby uzupełnić nasz piec. A stopniowe uwalnianie ciepła spowoduje, że w naszym gospodarstwie zawsze będzie odpowiednia temperatura. Oczywiście im większy zbiornik, tym właściwości kumulacyjne są większe. Dzięki temu ilość nagromadzonego ciepła jest większa, to pozwoli na dłuższą przerwę w ewentualnym opalaniu pieca. Jest to rozwiązanie energooszczędne, ale i ekologiczne. Zbiornik znajdujący się pomiędzy kotłem a domową instalacją grzewczą staje się swego rodzaju buforem. Dzięki, takiemu rozwiązaniu, jeżeli pobór ciepła jest niewielki i krótkotrwały, do ogrzania wystarczy woda, która wcześniej została zgromadzona w zasobniku. W takiej sytuacji kocioł nawet się nie włączy, jednak jeżeli temperatura w zbiorniku jest zbyt niska, urządzenie nie tylko się włączy i ogrzeje pomieszczenia, ale również dogrzeje znajdującą się w zbiorniku wodę.

Takie rozwiązanie jest niezwykle przydatne w dużych gospodarstwach rolnych czy przedsiębiorstwach gdzie zapotrzebowanie na ciepło w okresie letnim wstępuje w mniejszych ilościach, natomiast zimą ważne jest, aby całą dobę utrzymywać odpowiednią temperaturę w określonych pomieszczeniach.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>