Zalety kotłów na słomę

Zbliża się rozpoczęcie sezonu grzewczego, a wraz z nim ostatni dzwonek dla tych, którzy są w trakcie budowy domu i planują instalację ogrzewniczą. Wybór odpowiedniego systemu, a przede wszystkim rodzaju opału nie jest sprawą prostą i należy poświęcić temu zagadnieniu sporo uwagi. Od tej decyzji zależy bowiem komfort naszego mieszkania oraz jego funkcjonalność. Naszą propozycją są kotły na słomę.

hay-268030_1920Ekologiczne rozwiązania, wykorzystujące biomasę są coraz popularniejsze i coraz częściej wybierane przez osoby, które są na etapie budowy własnej nieruchomości bądź przymierzają się do wymiany instalacji grzewczej. Paliwo w postaci słomy jest o wiele tańsze od oleju opałowego czy węgla. Ponadto nie ma problemu z jego dostępnością i zużyciem pokładów. Słoma jest bowiem pozyskiwana na bieżąco z roślin, a nie z istniejących składów, których nie da się odtworzyć. Jakie cechy posiada jeszcze tego typu instalacja?

Wśród zalet pieców na słomę należy wymienić możliwość pracy w cyklu automatycznym. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad obsługą urządzenia i pewność, że wszystko działa zgodnie z planem i naszymi upodobaniami. Sprzęt cechuje się wysoką sprawnością oraz niezawodnością pracy, zatem nie musimy obawiać się częstych usterek czy innych problemów związanych z użytkowaniem. Co ciekawe, nawet osoba kompletnie niezaznajomiona ze specyfiką kotłów na słomę będzie umiała obsłużyć takie urządzenie. Prosta i jasna eksploatacja urządzenia.

Piece na słomę wyposażone są w funkcję stałopalności, dzięki czemu nie ma potrzeby wyłączania sprzętu po to, aby oczyścić go z nadmiaru popiołu. Odbywa się to za pomocą specjalnego popielnika, do którego są usuwane odpadki z procesu spalania. To znacznie ułatwia prace i eliminuje konieczność przestoju.

Kotły wykorzystujące jako paliwo słomę, wyposażone są w drzwi wodne, które wspomagają proces spalania oraz usprawniają działanie całego urządzenia. Tylna komora pieca jej zazwyczaj wyłożona wykładziną ceramiczną, która zapewnia równomierne palenie się słomy, a także całkowite jej zużycie. Piec spala zatem całą dostarczoną porcję, nie pozostawiając odpadków.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>