Szklarnie również należy ogrzewać

Celem każdego przedsiębiorstwa rolnego jest obniżenie kosztów produkcji oraz znaczne powiększenie przychodów. W przypadku upraw prowadzonych w szklarniach wymusza to implementację coraz to nowszych technologii grzewczych.

Greenhouse_for_strawberryNowoczesna kotłowni musi dostarczyć hodowanym roślinom ciepło w odpowiedniej ilości oraz czasie. Dlatego, dziś kotłownie to nie tylko kotły grzewcze, ale i systemy urządzeń oraz czujników. Dzięki nim system jest idealnie kontrolowany.

Podstawą działanie jest jednak kocioł, który gwarantuje wysoką sprawność spalania. Kolejne elementy to ruszt, wentylator podmuchowy czy wyciągowy. Ważne są też automatyczne sterowanie, system odpylania oraz systemy transportowe. Aby zwiększyć ekologiczność całego systemu instaluje się kotły na słomę, miał węglowy lub pellet. Paliwa te nie tylko są tanie, ale i wydajne.

Jak zabezpieczyć taką instalację? Specjaliści decydują się na wiele ultranowoczesnych rozwiązań. Aby zabezpieczyć system oraz proces spalania kotły nowoczesne kotły wyposażone są w automatyczne sterowanie.

Dziś w kotłach instaluje się także czujnik ognia. Jest to zabezpieczenie przed wchodzeniem ognia do kosza. Ogranicza również utratę ciepła, do czego dochodzi zimą. Dodatkowo świetnym rozwiązaniem jest czujnik ilości miału w leju zasypowym. Chroni to przed zatorem w leju zsypowym. Ciekawym rozwiązaniem są również czujniki podciśnienia. Pozwalają one na automatyczne sterowanie podciśnieniem w palenisku. Warto też zwrócić uwagę, aby kocioł wyposażony był w analizator spalin. Gwarantuje to podniesienie sprawności procesu spalania.

Dobrze dobrany kocioł to podstawa. Wszelkie zabezpieczenia tylko usprawniają jego pracę. Pamiętać należy, że każda inwestycja powinna się zwrócić. W przypadku kotła im dłużej instalacja będzie działać bezawaryjnie, tym szybciej uzyskamy odpowiednie oszczędności.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>