Szklarnia zimą

Przedsiębiorstwa rolne zajmujące się uprawą roślin praktycznie przez cały rok dostarczają do sklepów świeże warzywa i owoce. Latem nikogo to nie dziwi, rośliny rozwijają się głównie dzięki matce naturze. Jednak zimą gospodarz sam musi stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju roślin. Dlatego wtedy hodowlę przenosi się do specjalnie wybudowanych szklarni, które pozwalają na utrzymanie całorocznej produkcji.

a-flower-garden-757630_640Sposobów na ogrzanie szklarni o dużych powierzchniach jest wiele. Można wstawić tam przecież grzejniki elektryczne, nagrzewnicę gazową, czy olejową. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wodnej nagrzewnicy powietrza. W tym wypadku przepływająca przez rury ciepła woda ogrzewa powietrze, które następnie oddawane jest za pośrednictwem wspomnianej nagrzewnicy, do otoczenia. W przypadku szklarni ważne jest, aby powietrze było stale ogrzewane, dzięki temu rośliny będą miały idealne warunki do rozwoju. Warto zauważyć, że w tym wypadku woda ogrzewana jest przez kocioł grzewczy. Tutaj instalację połączyć można z praktycznie każdym urządzeniem. Zatem jeśli sercem ogrzewania w cały gospodarstwie jest kocioł na słomę, instalacja w szklarni energię pobierać będzie właśnie z tego źródła. Ten sposób ogrzewania jest dość wygodny, a dzięki możliwości całkowitej automatyzacji procesu możliwe jest ograniczenie konieczności opieki nad ogrzewaniem do minimum. W zasadzie niezbędne będzie jedynie ustawienie odpowiedniej temperatury oraz uzupełnianie komory spalania pieca.

Nowoczesne rozwiązania powinny być podstawą działania każdej firmy niezależnie od tego, czy jest to przedsiębiorstwo rolne, czy też wielka firma produkcyjna. Dlatego nie bójmy się inwestycji, które nie tylko usprawnią działanie, ale i doprowadzą do późniejszych oszczędności.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>