Przywitaj nowe technologie

Technologia grzewcza podobnie z resztą, jak i komputerowa rozwija się każdego roku. W przypadku ogrzewania domów, wielkich gospodarstw, hodowli czy firm ważne jest, aby ogrzewanie było wydajne, ale i dość tanie, przecież każda z firm dąży do zmniejszenia ponoszonych kosztów. Najlepszym rozwiązaniem zmniejszenia kosztów ogrzewania jest inwestycja w ekologiczne rozwiązania, które nie tylko zmniejszają koszty, ale również dbają o środowisko.

straw-bales-726977_640Dobrą decyzją jest inwestycja w jeden z kotłów typu BIO-PAL. Jest to seria kotłów wsadowych, które umożliwiają niezwykle efektywne ogrzewanie pomieszczeń dzięki spalaniu słomy. Warto zauważyć, że nie ograniczamy się tutaj tylko do spalania słomy zbożowej, ale również rzepakowej czy ewentualnych odpadów zielarskich. Warto zauważyć, że jako paliwo alternatywne wykorzystać można również drewno – kawałkowe lub karpy.

Dzięki przemyślanej budowie możliwe jest załadowanie do komory spalania zarówno prostokątnych snopów słomy, jak i całych balotów. Warto zauważyć, że kocioł na słomę BIO-PAL wyposażony jest w wentylator, który doprowadza powietrze do komory spalania. Sam proce spalania odbywa się warstwowo, rozpoczynając od góry. Cały proces nie kończy się na wypaleniu słomy. W komorze nawrotnej dopalane są gazy powstałe w wyniku procesu spalania.

Warto zauważyć, że praca kotła odbywa się pod nadzorem sterownika, który podczas procesu spalania kontroluje i reguluje dopływ powietrza do komory spalania. Takie rozwiązania pozwalają na całkowite zindywidualizowanie pracy urządzenia. Wszystko zależy jedynie potrzeb, które użytkownik zaspokaja poprzez wprowadzenie odpowiednich ustawień urządzenia. Aby zoptymalizować pracę urządzenia, warto również zainwestować w zbiornik akumulacyjny, o którym już wspominaliśmy na naszym blogu. Wtedy działanie całego systemu z całą pewnością będzie wydajne, a wszystkie pomieszczenia będą ogrzane.

Każda inwestycja we własną firmę, która ma doprowadzić do jej ulepszenia, jest inwestycją dobrą. A inwestycja w najnowszą technologię grzewczą z całą pewnością będzie inwestycją dobrą.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>