Ogrzewanie obory

Ogrzewanie gospodarstwa rolnego jest niekiedy nie lada problemem, szczególnie jeśli mówimy o budynkach dużej kubatury. Pisaliśmy już o kurnikach, jednak prawda jest taka, że ogrzewać można również obory, chlewy, garaże czy różnego rodzaju magazyny, które spotykamy w nowoczesnych przedsiębiorstwach. W przypadku obory spraw wygląda w zasadzie dość podobnie, jak w przypadku kurnika, z tym że powierzchnia budynku jest niekiedy znacznie większa.

W przypadku obór należy koniecznie pamiętać o tym, że nagrzewnice powietrza powinny być odpowiednio dopasowane do warunków, w których mają pracować. W przypadku obory mówimy tutaj o bardzo dużej wilgotności powietrza, która przy źle dobranym urządzeniu może negatywnie wpływać na jego działanie.

Dlaczego warto inwestować w ogrzewanie obory?

Przede wszystkim dobre warunki chowu zwierząt to w dzisiejszych czasach podstawa. Nie ma znaczenia, czy zwierzę hodowane jest dla mleka, czy do ubojni. Idealne warunki rozwoju pozwolą na zachowanie dobrego zdrowia, a co za tym idzie wysokiej jakości oferowanych produktów.

Działanie nagrzewnic powietrza znacząco poprawi warunki panujące w budynku. Ogrzewanie budynku spowoduje wysychanie powstałego obornika. Krowie odchody zalegające na legowisku mogą powodować choroby kopyt, skóry czy organów wewnętrznych. Zatem kiedy duża część polskich gospodarstw rolnych, hoduje zwierzęta jedynie na sprzedaż do ubojni, wychodząc z założenia, że nie trzeba o nie dbać, warto jest zatrzymać się i zastanowić nad powstałym problemem.

Owszem zwierzęta są wysyłane na śmierć, ale pamiętajmy, że krowa chowana w dobrych i przede wszystkim zdrowych warunkach daje mięso wysokiej jakości. A to może być znacznie więcej warte nie tylko dla sklepu, ale również dla hodowcy, który włożył w opiekę nie tylko dużo czasu, ale i pieniędzy, które z całą pewnością się zwrócą.

Pamiętajmy zatem, że zwierzęta również zasługują na dobre życie, dlatego warto jest zapewnić im warunki, które pozwolą na dobry rozwój.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>