Ogrzej halę

Właściciele dużych hal produkcyjnych spotykają się niekiedy z trudnościami, które dość prosto jest wyeliminować. Chodzi tutaj o problem zbyt niskiej temperatury. Oczywiście, w niektórych wypadkach jest to przecież konieczne, jednak gdy nie pracujemy materiałami, które przechowywać i obrabiać należy w odpowiednich warunkach, jednak zbyt niska temperatura może źle wpływać na pracę zatrudnionych w firmie ludzi.

warehouse-629641_640Lekarstwem na to okazać się mogą nagrzewnice powietrza, które dobrze rozmieszczone z całą pewnością pozwolą na zapewnienie komfortowych warunków pracy. Aby osiągnąć określoną temperaturę, przede wszystkim należy pokryć ewentualne straty ciepłego powietrza. Zatem jeszcze przed instalacją należy zwrócić uwagę na to, czy w naszej hali nie będzie przypadków, że drzwi przez dłuższą część dnia pracy będą otwarte. Ma to istotne znaczenie, ponieważ jak wiadomo, powietrze cały czas cyrkuluje, a otwarte drzwi spowodują uchodzenie ciepłego powietrza na zewnątrz hali. Kolejnym istotnym faktem jest to, że w dużych halach produkcyjnych, gdzie sufit jest zwykle położony dość wysoko, ciepłe powietrze przenosi się do góry, z kolei zimne osiada w dolnych strefach powietrznych. Jasne jest, że do ogrzania pomieszczenia projektant może wykorzystać różne rodzaje konstrukcji. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się wodna nagrzewnica powietrza, która ogrzewa pomieszczenie poprzez cyrkulację ciepłej wody. Oczywiście możemy również skorzystać z nagrzewnic olejowych czy gazowych, jednak są one stosunkowo droższe od wodnych. Dzięki regulowanym łopatkom możliwe jest nakierowanie powietrza w odpowiednim kierunku. Wszystko zależy od tego, jak chcemy zarządzać ciepłym powietrzem. Warto również wyposażyć pomieszczenie w kurtyny powietrza, jeżeli hala jest wyposażona w bramę czy kilka sztuk drzwi.

Oczywiście ważne jest, aby każdy projekt został wykonany poprawnie. W takiej sytuacji niezbędne jest, aby wykonawca podszedł do projektu profesjonalnie pod każdym względem. Dlatego najlepiej zaufać najlepszym, ale przede wszystkim sprawdzonym producentom.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

1 komentarz

  1. Bardzo trafnie napisane, nic dodać nic ująć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>