Nagrzewnica BIO-PAL Air HEPTA

Polskie suszarnie zaopatrywane są w najwyższej jakości sprzęt. Klasa urządzeń tego typu powinna spełniać oczekiwania względem efektywności użytkowania. Gwarancja wydajności, szybkość działania, oszczędność eksploatacji i łatwość obsługi to absolutne zalety sprzyjające nagrzewnicom powietrza.

Wszystkie urządzenia przyczyniają się do uzyskania konkretnych korzyści. Model nagrzewnicy BIO-PAL Air HEPTA idealnie sprawdza się w suszarniach o małej i dużej objętości. To urządzenie bezwodne, co bardzo ułatwia jego montaż szczególnie na zewnątrz budynku lub w okresie prac sezonowych.

biopalairheptaBIO-PAL Air HEPTA dostępny jest w mocy od 1MW do 3MW. Charakteryzuje się jedną, długą komorą spalania, która umożliwia współpracę z zewnętrznym palnikiem gazowym lub olejowym. Sposób spalania, jaki zainstalowano w nagrzewnicy jest cygarowy, tj. pozwala urządzeniom na pracę w systemie ciągłym, permanentnie podając gorące powietrze do 110ºC w całej suszarni.

Nagrzewnicę wyposażono w regulator swobodnego programowania. Co to oznacza? Umożliwia on nieskończoną konfigurację wszystkich elementów dodatkowych, współpracę z palnikami gazowymi i olejowymi, a także łączenie nagrzewnic w kaskady oraz zdalny dostęp do parametrów i monitoringu pracy.

BIO-PAL Air HEPTA opalane jest słomą zbożową, rzepakową lub sianem łąkowym w wersji balotowej lub w kostkach typu „heston”. W skład paliwa zastępczego wchodzą gałęzie oraz korzenie drzew.

Standardowo nagrzewnice powietrza wyposażone są w jednokomorowy bezwodny korpus stalowy z ceramiczną komorą paleniskową, wymiennik spaliny – powietrze, system sterowania oraz wentylatory nadmuchowe komory spalania i wentylatory technologiczne.

BIO-PAL Air HEPTA znajduje zastosowanie w dużych suszarniach zbóż, ziół, trocin i drewna. Zaprojektowana jest do współpracy z zarówno istniejącymi już suszarniami, jak i nowobudowanymi.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>