Może opalanie słomą?

Ogrzewanie dużego gospodarstwa rolnego może być nie lada problemem dla każdego gospodarza. Ciepło musi być bowiem doprowadzane do wielu pomieszczeń jednocześnie. Oczywiście najistotniejszym budynkiem jest dom, jednak przy dobrym systemie grzewczym możemy również zapewnić ciepłe powietrze w naszym warsztacie, garażu czy pomieszczeniach gospodarczych. Idealnym rozwiązaniem dla takiego problemu jest bez wątpienia kocioł na słomę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przede wszystkim jest to urządzenie dość proste w obsłudze i jednocześnie niezwykle pożyteczne. Poprzez spalanie biomasy ograniczamy emisje szkodliwych gazów do atmosfery, a popiół powstały po procesie spalania z powodzeniem może zostać wykorzystany jako nawóz.

Warto zauważyć, że koszt opalania słomą jest dużo tańszy niż koszt opalania węglem. Pamiętajmy również, że im większy kocioł, tym większą ilość ciepła otrzymujemy, oraz spalanie trwa dłużej, przez co ciepło dostarczane jest przez dłuższy okres. Warto również zauważyć, że koszt takiego opalania ogranicza się w zasadzie do zbioru słomy z pola, jeżeli oczywiście jest to nasza słoma. W przypadku konieczności zakupu słomy koszty są większe, ale i tak małe w porównaniu z opalaniem węglem.

Gospodarstwa rolne to nie jedyne miejsca, w których można wykorzystać, piec na słomę. Takie rozwiązanie z powodzeniem można zastosować również w przypadku przedsiębiorstw, osiedli mieszkaniowych, szkół czy przedszkoli. Rozwiązanie najbardziej jednak trafia do gospodarstw rolnych, tam bowiem można w pełni wykorzystać możliwości naszego urządzenia.

Każdego lata po żniwach pozostają setki tysięcy ton słomy, które jeżeli nie znajdą zastosowania, zwyczajnie zalegają na polach, bo traktowane są jako odpady. Piec na słomę da nam możliwość utylizacji zalegającej słomy z jednoczesnym pożytkiem dla całego gospodarstwa. Przez sprawne wykorzystanie odpadów możemy osiągnąć dość duże oszczędności finansowe.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>