Magazyny opałowe

Ogrzewanie budynków o dużych rozmiarach wymaga od właścicieli budynku składowania dużych ilości surowca do spalenia. Dla wielu może okazać się to nie lada problemem. Szczególnie że bardzo często narzeka się na deficyt miejsca. Cóż jest na to rada. Jaka? Magazyn opałowy!

wood-700273_960_720Dlaczego magazyn opałowy jest ważny? Przede wszystkim składowanie niektórych materiałów wymaga określonych warunków. Chodzi o składowanie materiałów, na które wpływ mogą mieć czynniki zewnętrzne oraz warunki atmosferyczne. W naszym kraju deszcz jest częstym problemem, a w przypadku materiałów opałowych może on wpływać niekorzystnie.

Projektowanie magazynów tego typu wymaga doświadczenia oraz specjalistów. Głównie za sprawą tego, że występują one w kilku postaciach. Dość często spotyka się magazyny w postaci silosów. Są one dość charakterystyczne. Kolejnym rodzajem są magazyny w adaptowanych pomieszczeniach. W zasadzie może to być każdy rodzaj budynku. Wystarczy jedynie duża powierzchnia. Ciekawym rozwiązaniem są magazyny w bunkrach paliwowych. Ich duże rozmiary pozwalają na składowanie znacznych ilości materiałów opałowych.

Wielu inwestorów decyduje się jednak na budowę zewnętrznego magazynu. W tym wypadku najczęściej są to wolnostojące zasobniki paliwa. Świetnie sprawdzają się w przypadku gospodarstw rolnych, czy różnego rodzaju obiektów przemysłowych.

Ostatni rodzaj, magazyny kontenerowe. Są one najłatwiej dostępne dlatego tez dość popularne.

Dobrze dobrany magazyn można rozszerzyć o mechaniczny transport surowca. Takie rozwiązanie znacznie zwiększy funkcjonalność magazynu opałowego. Tego typu ulepszenia najczęściej instaluje się w postaci podajnika ślimakowego, żerdziowego, redlera czy wygarniacza piórowego. Co ważniejsze wszystkie te magazyny umożliwiają transport paliw granulowanych jak pellet, ziarna zbóż czy brykiet, ale także paliw kopalnych czy tych, które mają tendencję do zawieszania się.

Wykorzystując magazyny opałowe, nie ma znaczenia, czy zainstalowałeś kocioł na słomę, pellet czy jeszcze inny. Składowanie paliwa będzie proste i co ważniejsze bezpieczne.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>