Lek na szkolne problemy

Ogrzewanie budynków wiąże się z wieloma problemami, podstawowym z nich jest koszt. Z problemem tym najczęściej borykają się szkoły, dla których każdy grosz się liczy, a jak wiadomo, dzieciom należy zapewnić dobre warunki do nauki. Jednak stare grzejniki czy rury w połączeniu z przestarzałym piecem, niekoniecznie radzą sobie z ogromną powierzchnią budynku czy bardzo niskimi temperaturami.

straw-609923_640Dobrą inwestycją, której koszt z całą pewnością prędko się zwróci, jest decyzja o wymianie całej instalacji grzewczej. Stare urządzenia są nieefektywne i powodują straty cieplne. Poprzez brak wydajności całej instalacji rosną koszty, co bez wątpienia wpływa na kondycję finansową szkoły. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji może być inwestycja w piec na słomę. Urządzenie jest niezwykle wydajne i przede wszystkim skuteczne. Wielokrotnie pisaliśmy już o jego zaletach, a każdy kolejny artykuł tylko je potwierdza. Inwestycja może i nie należy do najtańszych, jednak dzięki korzystaniu z taniej słomy z całą pewnością zwróci się w dość krótkim czasie. Warto zauważyć, że rozwiązanie to szczególnie można polecić szkołom na wsi lub w małych miejscowościach, które musza ogrzewać się samodzielnie, gdzie jest dość łatwy dostęp do biopaliwa, jakim jest słoma.

Aby jeszcze bardziej poprawić wydajność całej instalacji, warto jest wyposażyć piec w zbiornik akumulacyjny, który pozwoli na wydajne gromadzenie, a następnie dysonowanie ciepłem. Co bez wątpienia pozwoli na kolejne oszczędności. Opalanie słomą może wydać się pomysłem abstrakcyjnym, jednak sama metoda stosowana jest na wielu gospodarstwach rolnych gdzie wydajność i oszczędność to podstawa.

W dobie urzędniczych redukcji kosztów piec na słomę okazuje się alternatywą nie do odrzucenia. Przy narzucaniu z góry, urzędniczych limitów temperaturowych w szkołach, implementacja takiego systemu grzewczego może uchronić dzieci od przeziębień czy braku chęci do nauki, kiedy w pomieszczeniach panuje 20o C.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>