Kurza ferma – ogrzewanie podłogowe

Pracownicy kurzych ferm dobrze wiedzą jak ważne są warunki, w których kury dojrzewają. Im lepsze stwarzamy otoczenie, tym nasze zwierzęta lepiej się rozwijają, a co za tym idzie otrzymywane mięso, jest o wiele smaczniejsze. Na poprawny rozwój hodowli ma wpływ wiele istotnych czynników, jednym z nich jest temperatura powietrza. Podnieść ją można na wiele różnych sposobów, ale najlepszym z nich może okazać się instalacja ogrzewania podłogowego. Oczywiście można również zastosować nagrzewnice powietrza, jednak jest to temat na inny artykuł.

chicken-624977_640Instalacja ogrzewania podłogowego przede wszystkim pozwala na zminimalizowanie ilość wilgoci, obecnej w kurniku. Wszystko za sprawą tego, że nasza instalacja ogrzewa wyściółkę i ją wysusza. To zapobiega fermentacji ściółki i powstawaniu gazów. Ogrzewanie podłogowe dzięki likwidacji wilgoci oraz osuszaniu wyściółki pozwala na utrzymanie hodowli w dobrym stanie. Dzięki suchemu podłożu, stopy naszych kur będą w dobrym stanie, dzięki czemu nie będziemy musieli walczyć z deformacjami. Pamiętajmy, że suszenie ściółki powoduje to, że jej warstwa nie musi być taka gruba, to powoduje oszczędności oraz mniej pracy, głównie ze względu na mniejszą ilość odpadów.

Warto również zauważyć, że dzięki ogrzewaniu podłogowemu ogrzewamy tak naprawdę jedynie strefę, w której żyją kury, to pozwala nam na oszczędności związane ze zużyciem energii potrzebnej do ogrzania pomieszczenia.

Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy w stanie wprowadzić w naszej hodowli duże oszczędności, ale i zapewnimy kurom lepszy status życia, co pozwoli na ich lepszy rozwój. Pamiętajmy również, że będzie to inwestycja na lata, która zapewne w dość krótkim czasie nam się zwróci.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

1 komentarz

  1. W poście poruszone zostały bardzo ciekawe kwestie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>