Kotły z serii GK

Szukając odpowiedniego systemu ogrzewania, należy zwrócić uwagę na wiele elementów. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na opisanie tych najciekawszych.

wood-forest-stem-loggerKotły z serii GK to ręcznie ładowane kotły na paliwo stałe. Wykorzystuje się je do spalania drewna tradycyjnego, odpadowego, brykietu z trocin i torfu oraz węgla. Dlatego znajdują one zastosowanie w ogrzewaniu budynków wykorzystujących instalację centralnego ogrzewania.

Opisywane kotły zostały skonstruowane tak, aby ogrzewana woda możliwie, jak najdłużej przebywała w obiegu. Dzięki temu projektanci zapewnili najbardziej efektywną wymianę ciepła. Zainstalowane w urządzeniu zdejmowane turbulizatory pozwalają na znacznie lepszy i bardziej efektywny transfer ciepła.

Wykorzystanie ogniotrwałej ceramiki, która jest jednocześnie idealnym katalizatorem, znacząco ulepsza proces spalania. Podobne zastosowanie posiada wylewka z żaroodpornego betonu. Urządzenia wyposażono także w specjalne rury chłodzące zainstalowane po bokach kotła. Zapobiegają one osiąganiu temperatury krytycznej.

Zastosowany w kotłach żeliwny ruszt posiada potrójną funkcję. Przede wszystkim wprowadza powietrze do komory spalania. Ponadto przepuszcza popiół do popielnika, ale i służy jako katalizator procesu spalania.

Warto zauważyć, że woda powrotna dociera do najgorętszej części kotła. Dzięki temu redukuje się ryzyko formowania osadów. Optymalne spalanie to proces wymagający. W tym wypadku osiąga się go dzięki dostosowaniu ilości dostarczanego powietrza.

Jako paliwo do kotłów tego typu wykorzystuje się kłody drewna. Jednak równie ekonomiczne może okazać się spalanie odpadów drzewnych, węgla, brykietu czy innych.

Najważniejsze jest jednak to, że dzięki przemyślanej konstrukcji, kocioł zapewni nam niezbędną ilość ciepła. Wystarczy jego optymalne użytkowanie.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>