Kotły z serii GK-…M 

Kolejnym z ciekawych produktów na naszej liście są kotły z serii GK-…M. Cóż jest w nich takiego interesującego? O tym przeczytacie w dalszej części naszego artykułu.

Kotły GK-…M są urządzeniami centralnego ogrzewania, które opala się paliwem stałym. Ciekawe jest jednak to, że wyposażono je w automatyczny system podawania paliwa. Dzięki temu urządzenia stają się w znacznej części autonomiczne. Projektanci wyposażyli urządzenie także w automatyczny sterownik, dzięki czemu udział człowieka zredukowano do minimum.

Trociny_7534Opisywane kotły wykorzystywane są do ogrzewania pomieszczeń z zainstalowanym systemem centralnego ogrzewania.

Kotły z serii GK-…M do podawania paliwa wykorzystują podajnik ślimakowy. On dostarcza je na dno komory spalania. Tam paliwo spada na ruszt w kształcie piramidy.

Urządzenie oraz system podawania paliwa kontroluje się za pomocą sterownika. Jak wcześniej wspomnieliśmy, urządzenia te mogą pracować zupełnie automatycznie. Wymagają jedynie minimalnego nadzoru oraz obsługi. Jednak, gdy paliwo nie nadaje się do automatycznego załadunku, możemy przekształcić kocioł w ręcznie ładowany.

Warto wspomnieć również o tym, jakie paliwo stosowane jest w urządzeniu. Kocioł wykorzystuje trociny lub zrębki do 50 mm długości i do 50% wilgotności. Jeśli paliwo nie spełnia określonych wymogów, warto zainwestować w system chroniący przed podawaniem do komory spalania zbyt dużych kawałków. Z kolei paliwa o większych gabarytach, mogą być dostarczane do komory ręcznie.

Co prawda nie jest to piec na słomę. Jednak jego poziom ekologiczności jest równie wysoki. Wszystko za sprawę tego, że możemy wykorzystać różne rodzaje paliwa od zrębków i trocin po pellet słonecznikowy czy inne rodzaje podobnego paliwa.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>