Kotły UKS

Jak widać, kotły są jednym z naszych ulubionych tematów. Szczególnie jeśli mówimy o technice ciepłowniczej. A skąd lepiej czerpać informację niż od specjalistów? Każdy z kotłów wodnych, którymi się ostatnio zajmujemy, należy do urządzeń niezwykle efektywnych i oszczędnych. Podobnie jest z kotłem UKS.

14460887236_bc7f61db89_bUrządzenia tego typu reprezentują linię kotłów centralnego ogrzewania, które opala się za pomocą węgla kamiennego lub miału. Dlatego świetnie nadają się do instalacji w domkach jednorodzinnych, a nawet do ogrzewania całych osiedli domków jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, warsztatów, budynków komunalnych oraz wielu innych obiektów.

Ważnym faktem, jest to, że kotły UKS są urządzeniami niskotemperaturowymi. Dzięki temu nie ma konieczności sprawowania ciągłego dozoru technicznego nad systemem. Wystarczy, że zabezpieczymy kocioł zgodnie z zaleceniami producenta.

Przeznaczeniem kotłów tego typu jest podgrzewanie wody w układzie centralnego ogrzewania. Temperatura nie może przekraczać 100 stopni C. Dzięki swojej uniwersalności zastosować można je w przypadku wykorzystania systemów grawitacyjnych, jak i pompowych.

Podstawowym paliwem, które należy stosować do opalania kotła, jest węgiel kamienny oraz miał węglowy. Jednak możliwe jest także zastosowanie węgla brunatnego.

Jak widać, urządzania tego typu podobnie jak kotły na słomę czy pellet są niezwykle oszczędne. Nowoczesne materiały oraz konstrukcja pozwalają na zabezpieczenie kotła stratami ciepła. Można zatem stwierdzić, że instalacja kotła UKS będzie dobrą decyzją.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>