Kotły typu GK-2-70 i GK-3-95

Wachlarz oferowanych przez nas urządzeń jest dość szeroki. Dlatego seria naszych artykułów opisujących poszczególne modele nie skończy się zbyt szybko. Dziś zajmiemy się kotłami typu GK-2-70 i GK-3-95.

Green_wood_visual_comparisonKotły typu GK-2-70 i GK-3-95 są przedstawicielami urządzeń z dolnym systemem spalania. Co to znaczy? Paliwo jest w nich dostarczane na ruszt, który konstruktorzy umieścili w dolnej części kotła. W tym wypadku powietrze dostarczane jest do komory spalania za pośrednictwem wentylatora. Za jego pracę odpowiada regulator ciągu. Komorę spalania od wewnątrz wyłożono ceramiką odporną na ciepło. W tym wypadku służy ona także jako katalizator. Dzięki temu w komorze utrzymywana jest wysoka temperatura spalania.

Zastosowana technologia sprawia, że wytwarzane gazy dopalają się całkowicie. Dzięki temu kocioł jest niezwykle ekologiczny.

Powietrze wtórne dociera do poprzez specjalny kanał powietrza wtórnego. Z kolei możliwość jego regulacji pozwala kontrolować moc kotła oraz czas, w jakim spala się załadowane paliwo.

Podstawowym paliwem, które wykorzystuje się w kotłach typu GK-2-70 i GK-3-95 są kłody drewna. Istnieje jednak jedno ograniczenie – długość kłód nie może przekraczać 1m długości.

Kotły GK-2-70 charakteryzuje dość duża komora spalania. Użytkownik uzyskuje możliwość załadunku kłód drewna o długości maksymalnej do 60 cm. Ponadto, paliwo ładowane może być zarówno od góry, jak i od przodu. Zamontowana dźwignia mechanizmu samoczyszczącego znacząco ułatwia czyszczenie rusztu. Dodatkowym atutem jest efektywne spalanie całego paliwa. Wszystko dzięki mieszaniu gazów palnych i powietrza wtórnego. Takie możliwości gwarantują użytkownikowi oszczędności w paliwie i co najważniejsze dobry wpływ na środowisko.

Zalety urządzeń typu GK-3-95 w dużej części pokrywają się z cechami GK-2-70. Jednak urządzenie posiada większą komorę spalania. Umożliwia to załadunek kłód o długości nawet do 1m.

Wybór dobrego rozwiązania, które zapewni nam idealne ogrzewanie całego budynku, jest nie lada problemem. Jednak przed zakupem najważniejsze jest określenie swoich możliwości oraz zasobów surowcowych. Jeśli znacznie łatwiejszy dostęp mamy do słomy, lepszy okaże się kocioł na słomę. Z kolei, jeśli chcemy, aby naszym główny paliwem było drewno, kotły typu GK-2-70 i GK-3-95 będą idealnym rozwiązaniem.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>