Kotły typu BIO-PAL M

Po kotłach typu ALFA oraz BETA przyszedł czas na kotły typu BIO-PAL M. Cóż, jeśli chcemy się dobrze przedstawić, warto jest zainteresować Was naszymi produktami. A nie ma co ukrywać, ich różnorodność jest dość imponująca.

Kotły typu BIO-PAL M to seria kotłów wsadowych. Urządzenia te dzięki wykorzystanym rozwiązaniom, dają możliwość superefektywnego spalania słomy zarówno zbożowej, jak i rzepakowej. Mało tego, komorę spalania wypełnić możemy także odpadami pochodzącymi z produkcji zielarskiej. Co ważniejsze paliwem zastępczym może być także drewno oraz karpy drzew.

6857033277_c9d87934a8_bOpisywane urządzenie jest niezwykle uniwersalne. Komorę spalania wypełnić można zarówno snopami słomy lub całymi balotami. Watro, także zauważyć, że jego budowa umożliwia zastosowanie przeciwprądowego systemu spalania.

Producent wyposażył kocioł w wentylator. Dzięki niemu doprowadzane jest powietrze pierwotne wykorzystywane w komorze spalania. Następnie pozwala on odprowadzić powietrze wtórne do strefy wewnętrznej komory spalania. Ciekawym systemem, który zaimplementowano w kotłach BIO-PAL M jest system automatycznego odpopielania. Działanie tego udogodnienia polega na odbiorze popiołu w punktach wytrącania. Następnie jest on usuwany do skrzyni popielnikowej, skąd trafia poza kotłownię.

Proces spalania w kotłach BIO-PAL M przeprowadzany jest warstwowo. Surowiec pali się od góry do dołu. A wszystko dzięki wielopunktowemu doprowadzaniu powietrza do komory spalania. Z kolei w komorze nawrotowej następuje dopalanie gazów.

Dzięki wykorzystaniu specjalnego sterownika praca kotła dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb użytkowników. Warto dodać, że wykorzystując dodatkowo zbiornik akumulacyjny, o którym pisaliśmy już w jednym z naszych poprzednich artykułów, użytkownik jest w stanie zgromadzić nadwyżkę wygenerowanej energii. Jest ona później zwracana w czasie przerw w procesie spalania.

Jak widać, prezentowany kocioł na słomę to niezwykle interesujące urządzenie. Co ważniejsze, jego wydajność pozwala na wykorzystanie go w najróżniejszych inwestycjach. Wystarczy konsultacja z odpowiednim specjalistą, aby poznać jego pełne możliwości.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>