Kotły typu BETA

W poprzednim artykule zajęliśmy się kotłami typu ALFA. Chcemy być konsekwentni, dlatego w dzisiejszym artykule zajmiemy się kotłami typu BETA. Wszystko za sprawą tego, że różnią się one nieco od wcześniej opisywanych. Podczas wyboru określonego typu kotła.

Zacznijmy od tego, że kotły typu BETA są uzupełnieniem dotychczas produkowanych kotłów typu ALFA. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z zakresem małych mocy. Kotły BETA są kotłami płomienicowymi, wielociągowymi wyposażonymi w komory nawrotowe. Co ważniejsze, ich konstrukcja pozwala na zastosowanie podajnika ślimakowego do nawęglania komory paleniskowej.

Jednym z ważniejszych atutów kotłów BETA jest ruszt wodny. Montowany w górnej części paleniska pozwala na spalanie drewna kawałkowego oraz węgla kamiennego. Idealne dopasowanie proporcji układu wymiennika ciepła i komory paleniskowej dają możliwość osiągnięcia wysokiej sprawności przy niskim obciążeniu.

Kolejnym atutem z całą pewnością okaże się wydłużona komora. Daje to efekt idealnego spalania opału. Dodatkowo kocioł wyposażono w skrzynie popielnikową, która pozwala na proste usuwanie pozostałości po spalaniu. Jedną z najważniejszych cech jest niski poziom hałasu wytwarzanego przez urządzenia podajnikowe i nadmuchowe.

Kotły BETA zaprojektowano z myślą o podgrzewaniu wody. Dzięki temu znajdują zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania. Dlatego świetnie sprawdzają się do ogrzewania obiektów mieszkalnych, ale i obiektów użyteczności publicznej. W związku z tym dość często spotkać można je w kotłowniach instytucji takich jak: szkoły, urzędy, obiekty handlowe czy produkcyjne.

Wybór na rynku kotłów jest dość szeroki. Możemy wybrać ekologiczny kocioł na słomę, czy równie oszczędne rozwiązanie na ekogroszek. Pamiętajmy jednak, że to biopaliwa są przyszłością.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>