Kotły KW-GR 

Tematyka kotłów wodnych jest naprawdę obszerna. Dlatego opisanie wszystkich urządzeń z całą pewnością może być całkiem sporym wyzwaniem. Cóż… Podjęliśmy się, to należy kontynuować. Bohaterem dzisiejszego artykułu jest kocioł typu KW-GR.

fire-1080084_960_720Kotły typu KW-GR należą do linii urządzeń, które opala się przy wykorzystaniu miału węglowego. Dzięki zastosowaniu górnego sposobu spalania możliwa jest znaczna poprawa procesu spalania. Jest to możliwe także dzięki wykorzystaniu regulowanego oraz odpowiednio skierowanego nadmuchu powietrza. Co ważniejsze, tworzenie gazów jest zbliżone do tego, jakie ma miejsce w układzie generatorowym.

Konstrukcja komory spalania umożliwia spalanie warstwowe, które skierowane jest od góry do dołu. Powstawanie wysokiej temperatury generuje kolejne procesy. Jednym z nich jest odgazowywanie węgla. Dzięki temu powstały gaz dopala się w strumieniu powietrza wtórnego. Ten z kolei doprowadzany jest do poszczególnych poziomów komory paleniskowej poprzez wielopunktowy system nawiewu.

Ciekawą sprawą jest to, że kotły KW-GR dostępne są w dwóch wersjach. Pionowa zwana górno kanałową oraz pozioma zwana tylno kanałową.

Kotły te przeznaczone są do podgrzewania wody. Dedykowane są dla układów centralnego ogłoszenia. Dzięki swojej specyfice świetnie sprawdzą się w przypadku domów jednorodzinnych, jak i budynków wielorodzinnych. Ponadto, nadają się do instalacji grzewczych w budynkach użyteczności publicznej takich jak szkoły, urzędy, obiekty handlowe, obiekty produkcyjne i inne.

Koniecznie należy zaznaczyć, że nie jest to kocioł na słomę, a głównym surowcem wykorzystywanym do opalania jest miał. W przypadku innych, jak chociażby drewno, należy skontaktować się z producentem.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>