Kotły inwestycyjne ALFA

Wielokrotnie już pisaliśmy o tym, co dają nam urządzenia wykorzystujące paliwa ekologiczne. Ogrzewanie jest przecież istotnym elementem komfortowego życia. Od zawsze dla ludzi było ważne to, aby w miejscu zamieszkania temperatura pozwalała na swobodną egzystencję. Jednak w przemyśle ogrzewanie jest równie ważne co w domu. Praca w sprzyjając warunkach to podstawa wydajnego działania firmy. Jak wybrać odpowiedni kocioł? Dziś rozpoczniemy nowy cykl artykułów, w którym zaproponujemy kilka ciekawych rozwiązań.

coal-471903_960_720Jednym z nich są Kotły typu ALFA. Wyposażone w mechaniczny podajnik paliwa reprezentują wysokiej jakości źródło ciepła. ALFA to zestaw wysokoefektywnego wymiennika ciepła oraz palnika z zasobnikiem paliwa. Co ciekawe, jego obsługa nie wymaga wyspecjalizowanej osoby. W tym wypadku ogranicza się jedynie do uzupełniania zasobnika paliwa oraz regularnego usuwania nagromadzonego popiołu. Kotły tego typu to rozwiązanie idealne. Szczególnie jeśli chcemy osiągnąć najlepsze efekty energetyczne. Pozwala na to wykorzystanie ekogroszku jako paliwa. Wszystko za sprawą jego wysokiej wartości opałowej. Co ważniejsze, konstrukcja urządzeń umożliwia łączenie jednostek w kaskady. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie ich w inwestycjach ciepłowniczych.

O poszczególnych urządzeniach najlepiej rozmawiać, gdy mamy dokładnie określone wymagania. Dlatego warto przedstawić najważniejsze cechy kotła. Przede wszystkim charakteryzuje go duża różnorodność stosowanych paliw. Jednak co ważniejsze, kocioł posiada automatyczny system odpopielania. Dzięki temu jego obsługa jest jeszcze wygodniejsza. Dodatkowo kocioł wyposażono w wodne panele komory paleniskowej o zróżnicowanym obciążeniu cieplnym oraz pionowy wymiennik. Płomienicowy. Warto zauważyć, ze zainstalowany turbolizatory pozwalające na łatwe czyszczenie wymiennika. Dla dbających o środowisko najważniejsza informacją będzie jednak to, że ALFY charakteryzuje niska temperatura spalin i emisja zanieczyszczeń.

Decydując się na inwestycję, warto jest przeanalizować nasze potrzeby i możliwości. Może bowiem okazać się, że kocioł na słomę będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. Nie zawadzi spytać specjalisty.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>