Kotły GK-…M-1

Nasz cykl poświęcony poszczególnym urządzeniom z naszej oferty trwa w najlepsze. Dziś nadszedł czas na kotły GK-…M-1.

1280px-Holzwolle-01Urządzenia z serii GK-…M-1 to kotły centralnego ogrzewania na paliwa stałe. Podobnie jak w opisywanym poprzednio modelu, mamy do czynienia z ruchomym rusztem, automatycznym systemem podawania paliwa i automatycznym sterownikiem. Dzięki temu, kotły z powodzeniem mogą być wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń, gdzie zainstalowano systemem centralnego ogrzewania, ale także do przygotowania c.w.u. oraz ciepła do celów technologicznych.

Zainstalowanie automatycznych sterowników sprawiało, że urządzenia mogą pracować automatycznie. Wymagają jedynie minimalnego nadzoru i obsługi. Seria GK-…M-1 to kotły płomienicowe z cylindryczną komorą spalania.

Przednia część komory spalania, która składa się z podwójnych ścian, wyposażona została w drzwi służące do inspekcji. Ważniejsze jest jednak to, że paliwo dostarcza się na ruszt ruchomy w komorze spalania przez inny otwór. Ten znajdujący się w tylnej ścianie kotła. Zabieg odbywa się przy użyciu podajnika ślimakowego lub hydraulicznego. Następnie paliwo spalane jest na ruszcie.

Konstrukcja kotła jest dość ciekawa. Dolna część ścian oraz sklepienie nad rusztem są wyłożone elementami żaroodpornymi. Umożliwia to utrzymanie optymalnego trybu spalania. Powietrze niezbędne w procesie spalania dostarczane jest przez otwory umieszczone w przedniej części kotła.

Wspomniane już powietrze opływa ściany komory spalania. Dzięki temu ogrzewa się i jako powietrze pierwotne jest dostarczane pod ruszt. Dzięki temu proces spalania jest znacznie wydajniejszy. W dalszym procesie, powietrze jako wtórne dostarczane jest w wybrane części pieca przez otwory umieszczone w ścianach bocznych komory spalania.

Proces odpopielania również wygląda dość interesująco. Na samym końcu rusztu zainstalowano bowiem kanał wyposażony w podajnik ślimakowy. Dzięki temu proces odpopielania jest całkowicie automatyczny.

Paliwem, które wykorzystuje się do opalania pieca, są trociny lub zrębki do 50 mm długości i 40% wilgotności. Większa wilgotność sprawi, że kocioł nie będzie wydajny. Jako paliwo wykorzystać można także pellet z trocin i torfu, węgla brunatnego, zboża i odpadów z ziarna. Z kolei paliwem ponadgabarytowym, które dostarczać należy ręcznie są kłody i szczapy.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>