Jak wykorzystać biomasę po wycince?

Zagospodarowanie siana łąkowego i karp drzew po wycince często stanowi niemały problem rolnikom oraz firmom zajmującym się wycinką. Rozwiązanie jest bardzo proste. Kotły BIO-PAL na biomasę skutecznie niwelują ten problem. Jak działają i czemu dokładnie służą?

03new2Kotły na słomę i używające biomasy jako paliwa są wyposażone w wentylatory, które poprzez kolektory doprowadzają pierwotne powietrze do komory spalania i powietrze wtórne w wewnętrzną strefę komory spalania.

Paliwem w kotłach BIO-PAL, oprócz siana łąkowego dozowanego w balotach lub kostkach oraz karp drzew, jest słoma zbożowa, rzepakowa, drewno kawałkowe i odpady z produkcji zielarskiej.

Natomiast sam proces spalania odbywa się od góry do dołu w wyniku wielopunktowego doprowadzania powietrza do komory paleniskowej. Dopalanie gazów następuje w komorze nawrotnej, w strumieniu powietrza wtórnego.

W płomiennikowym, poziomym i położonym w górnej części kotła wymienniku ciepła odbywa się skuteczne wystudzanie spalin. Aby utrzymać optymalne parametry, praca kotła jest nadzorowana przez sterownik, który reguluje dopływ powietrza zależnie od temperatury spalin oraz wody w kotle.karp1

Dzięki tym wariantom sterowanie kotłem dostosowane jest do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Ciągłość dostawy energii cieplnej zapewniona jest przez wbudowany zbiornik akumulacyjny, który gromadzi nadwyżkę ciepła w czasie pracy kotła i przekazuje je do instalacji w okresie przerw w procesie spalania.

Kotły BIO-PAL i ich zakres mocy od 40-1100 KW mają zastosowanie zarówno przy opalaniu małych kotłowni w gospodarstwach rolnych, jak również na fermach drobiu, dużych kotłowniach osiedlowych czy w ogrodnictwie.

Kotły przeszły pomyślnie badania w zakresie efektywności energetycznej oraz neutralności ekologicznej. Opalanie biomasą wskazuje na czynnik ekologiczny, co wpisuje się w szeroko pojętą ochronę środowiska.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>