Generator azotu – bezpieczna alternatywa

Ostatnio zbyt mało miejsca poświęcamy generatorom powietrza i tematyce wytwarzania krystalicznie czystego azotu, co pozwoli w znacznym stopniu zwiększyć bezpieczeństwo i opłacalność, jeśli wcześniej korzystaliśmy jedynie z azotu w formie ciekłej albo w butlach. Nowe rozwiązanie generuje wymierne korzyści, bowiem gaz wytwarzany jest w sposób ciągły. Elastycznie dopasowanie do wymagań użytkownika, głównie pod kątem czystości.

Adsorbtion_nitrogen_generator
Dzięki generatorowi azotu, jesteśmy w stanie oddzielić ten składnik powietrza (78,1%) od pozostałych elementów. Takie urządzenie jest projektowane w sposób indywidualny, po zapoznaniu się z wymogami technicznymi. Dzięki temu jest to zamówienie wykonywane na wymiar, minimalizowane są późniejsze koszty poprawek czy inne koszty inwestycyjne, które są odpowiednio optymalizowane.

Czysty azot jest bardzo „chodliwym” towarem, który wykorzystuje się np. do obróbki metali, produkcji kabli miedzianych, zwiększenia bezpieczeństwa górnikom, a nawet magazynowania paliwa.
Jednym ze skuteczniejszych i popularniejszych urządzeń tego typu jest niewątpliwie membranowy generator azotu, którego głównym atutem – oczywiście poza samą wydajnością – jest niewielki rozmiar, co korzystnie wpływa na projektowanie pomieszczenia.

Dostajemy większe pole manewru, a tym samym uzyskujemy duże strumienie czystego gazu, dzięki urządzeniu, które jest w stanie pracować w nienaruszalnym stanie przeszło 10 lat. Te wszystkie zalety sprawiają, że zakup generatora…generuje bardzo niskie koszty obsługi. Ponadto, cieszy się dobrą opinię dzięki swojej niezawodności (nie posiada żadnych ruchomych części) i szybkości – urządzenie zaczyna pracować bezpośrednio po doprowadzeniu do niego powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>