Elementy biogazowni

Jak już wiadomo z naszych poprzednich artykułów. Biogazownia jest zespołem urządzeń, którego zadaniem jest produkcja metanu. Jej główną zaletą jest to, że wykorzystujemy coś, co nadaje się do wyrzucenia. A przy tym możemy uzyskać wymierne korzyści. Powstały surowiec wykorzystuje się później do różnych celów. Od ogrzewania całego gospodarstwa zaczynając, a na gotowaniu kończąc.

Przy zapewnieniu odpowiednich warunków dla pracy całego systemu zapewniamy sobie ciągłą dostawę biogazu. Wystarczy jedynie uzupełniać braki w odpadkach organicznych. Dzięki odpowiedniemu użytkowaniu możemy zapewnić sobie ciągłość w dostawie ekologicznej energii do naszego gospodarstwa. Przy dobrych inwestycjach staniemy się całkowicie samowystarczalni. Piec na słomę, nagrzewnice powietrza i biogazownia dadzą nam niezależność energetyczna.

Podstawowymi elementami biogazowni, które warto byłoby opisać, jest wiele. Głównie dlatego, że cała instalacja biogazowa jest konstrukcją połączonych ze sobą elementów. Jednym z najważniejszych jest magazyn substratów. W tym wypadku wymienić możemy zbiorniki wstępne na biomasę. To właśnie tutaj gromadzone są odpady. Dopiero w dalszej fazie produkcji wytwarzające tak potrzebny biogaz.

Kolejne istotne elementy to przede wszystkim pompy oraz podajniki mechaniczne. Umożliwiają one transport surowca, z którego wytworzony zostanie biogaz. Ważną częścią całego szeregu jest komora fermentacyjna. To właśnie tam tak naprawdę dochodzi do całego procesu. Bez komory, biogazownia nie ma prawa istnieć. Niezbędny jest również zbiornik końcowy na pozostałość pofermentacyjną, gdzie ląduje surowiec już wyeksploatowany.

Konstrukcją wieńczącą całą instalację jest budynek techniczny. Tam powinny znaleźć się silniki gazowe oraz wszystkie inne elementy pomiarowe. Tam również umieszczamy instalacje odpowiadające za sterowanie całym procesem.

W przypadku biogazowni konieczne jest dopasowanie całej instalacji do tego, jaki surowiec będzie wykorzystywany. Dlatego każda firma zajmująca się takimi inwestycjami najpierw dopasuje projekt do stosowanego substratu.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>