Dobór odpowiedniej nagrzewnicy powietrza cz. II

Jesień w pełni, trzeba zatem pomyśleć o odpowiednim pomieszczenia użytkowego. Jak wiadomo, wiąże się to ze sporymi kosztami, jakie trzeba poświęcić na instalację grzewczą czy odpowiednio dobrane paliwo. Ciekawą alternatywą będzie wybór nagrzewnicy powietrza.

thermometer-693852_1920W poprzednim artykule wspominaliśmy o dwóch rodzajach tego typu urządzeń – elektrycznych oraz gazowych. Nagrzewnice powietrza to dobry sposób na ogrzanie pomieszczenia docelowego nieprzeznaczonego do zamieszkania. Wykorzystuje się je w halach magazynowych czy lokalach użytkowych, bez podziału na przeznaczenie. Zapewnia korzystną temperaturę pomieszczenia nawet w bardzo mroźne i chłodne dni. Dzięki temu możemy zapewnić sobie odpowiedni poziom ciepła nawet w miejscach, w których nie mamy podłączonej instalacji grzewczej w postaci grzejników.

Nagrzewnice powietrza oprócz prądu i gazu, mogą działać także dzięki paliwu w postaci oleju. Wykorzystać możemy wersję opałową bądź napędową. Najlepiej tego typu urządzenia sprawdzą się w pomieszczeniach średnich oraz większych. Odznaczają się cichą pracę, co ma znaczenie w niektórych lokalach, w których chcemy zachować niski poziom głośności.

Olej płynący przez nagrzewnicę podnosi temperaturę przepływającego powietrza, przez co możemy uzyskać satysfakcjonującą nas temperaturę całego pomieszczenia. W przypadku urządzeń pracujących na olej wyróżniamy dwa typy – wymiennikowe oraz bezwymiennikowe. Pierwszy rodzaj posiada zamkniętą komorę, natomiast przy drugim podgrzewanie odbywa się bezpośrednio nad płomieniem. Może zatem dochodzić tutaj do kontaktu ze spalinami, czego nie ma przy nagrzewnicach wymiennikowych.

Urządzenia działające na olej są proste w obsłudze i konserwacji. Dodatkowo to bardzo wydajny sprzęt, co przekłada się na koszty, jakie musimy wydać na ogrzanie. Nagrzewnice olejowe są ekonomiczną wersją kotłów na słomę czy innych rodzajów instalacji grzewczych. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór typów i modeli urządzeń, które możemy dopasować do nawet najbardziej złożonych potrzeb i wymagań.

W kwestii doboru nagrzewnic warto zwracać uwagę na sprzęt, który ma opcję odprowadzania spalin. Dzięki temu uzyskujemy czyste powietrze i możemy korzystać z urządzenia także w pomieszczeniach, gdzie przebywają ludzie i zwierzęta.

Oprócz nagrzewnic olejowych rozróżniamy również sprzęt działający na paliwo stałe bądź olej uniwersalny. Odznaczają się wysoką efektywnością oraz czystością wytwarzanego powietrza. Dużą zaletą takiego zastosowania jest niska cena paliwa.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>