Dobór odpowiedniej nagrzewnicy powietrza cz. I

Jesienna aura zagościła u nas na dobre i przyszedł czas, aby przygotować się do nastania minusowych temperatur. Już niedługo zacznie dokuczać nam zimno, nawet w naszych domach, gdzie póki co panuje względnie dobra temperatura. To ostatni dzwonek, aby przygotować się na zimowe chłody. O ile w domach możemy zamontować instalacje grzewczą w postaci pieca na węgiel czy kotła na słomę, o tyle w przypadku większych pomieszczeń typu hale, sytuacja wygląda nieco inaczej.

burning-fireJeśli chcemy ogrzać przestrzeń, która docelowo nie jest przeznaczona do mieszkania bądź nie spełnia tej funkcji w pełnym stopniu, będziemy potrzebować urządzenia, które jest w stanie zapewnić korzystną temperaturę nawet w mroźne dni. Dobrym pomysłem będzie wybór odpowiedniej nagrzewnicy powietrza. Jak sama nazwa wskazuje, służy do ogrzewania znajdującego się w pomieszczeniu powietrza. Przepływa ono przez urządzenie w sposób wymuszony, zazwyczaj nie mając bezpośredniego kontaktu z elementem grzejnym. Do nagrzewnicy dostarczane jest także odpowiednie paliwo, które uruchamia cały proces ogrzewania.

Istnieje kilka typów takich urządzeń, w zależności od sposobu ich wykorzystania czy rodzaju zastosowanego zasilania. Jednym z nich są nagrzewnice elektryczne. Szybko ogrzewają dane pomieszczenie, a ich działanie opiera się na pobieraniu odpowiedniej dawki prądu elektrycznego. Mają wbudowany wentylator, przez który przepływa powietrze i gdzie otrzymuje stosowną temperaturę. Ich dużą zaletą jest bardzo prosta obsługa oraz wytrzymałość. Nagrzewnice elektryczne to urządzenia na wiele lat. Jednocześnie można stosować je nawet w pomieszczeniach o dużej wilgotności, co znacznie poszerza pole ich zastosowania. Minusem są jednak dosyć wysokie koszty eksploatacji. Nagrzewnice pobierają znaczne ilości prądu, który jak wiadomo, nie jest tani.
Inny rodzaj takich maszyn zasilany jest przy pomocy gazu. Nagrzewnice gazowe stosowane są zazwyczaj do ogrzewania dużych pomieszczeń. Są niezależne od innych urządzeń, przez co zwiększa się ich funkcjonalność. Co ciekawe, posiadają funkcję wentylacji w okresie letnim, przez co mogą być wykorzystywane całym rokiem.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>