Biogazownia w Polsce

Skoro jesteśmy już przy temacie biogazowni, warto zwrócić uwagę na ich możliwości. W Polsce możliwości biogazowni dopiero raczkują, jednak na świecie jest to już norma. Gdzie najlepiej sprawdzają się takie rozwiązania? Oczywiście, jako przydomowa biogazownia rolnicza. Bez dwóch zdań konstrukcja wpływająca na działanie całego gospodarstwa rolnego.

Również w naszym kraju coraz częściej możemy spotkać biogazownie. Buduje się je nawet przy niewielkich gospodarstwach domowych. Najczęściej przetwarza się w nich domowe odpadki organiczne. Wpływa to nie tylko na ekologiczną utylizację śmieci. Pozwala także na wytwarzanie przydatnych dla gospodarstwa produktów — biogaz oraz nawóz.

Pierwsza przydomowa biogazownia w Polsce powstała w okolicach Zamościa, we wsi Szewnia Dolna. Oczywiście zbudowano ją przy działającym gospodarstwie rolnym. Dlatego do produkcji biogazu wykorzystuje się tutaj przede wszystkim odpady rolne. Wśród nich znajdziemy zarówno warzywa, zboże, słomę, jak i liście czy inne odpadki. W tym wypadku wytworzony biogaz wykorzystuje się do ogrzewania domu. Pozwala to na osiąganie znacznych oszczędności. Oczywiście, dobrą alternatywą jest piec na pellet, czy piec na słomę. Jednak połączenie pieca z biogazownią pozwoli na całkowitą niezależność w sferze ogrzewania.

Wielu przedsiębiorców decyduje się na budowę biogazowni. Jednak najczęściej polegają na własnych umiejętnościach i zakupionych przez siebie elementach. W takim wypadku biogazownia może nie spełniać wymagań bezpieczeństwa. Dlatego warto zaufać specjalistom w tej dziedzinie. Szczególnie że w trakcie produkcji biogazu należy stworzyć odpowiednie warunki. Jest to potrzebne, aby surowiec dobrze fermentował.

Jeśli szukasz specjalistów, zgłoś się do nas. Zawsze chętnie odpowiemy na pytania!

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>