Bądź eko!

Wielokrotnie pisaliśmy już o tym, że idea korzystania z biomasy ma na celu zaprowadzenie w danym miejscu większych oszczędności. Oczywiście sposobów na uzyskanie większego budżetu na kolejny rok jest wiele, jednak większość z nich i tak opiera się na wcześniejszej inwestycji w określone rozwiązania. Podobnie jest z biomasą.

straw-bales-859472_640Implementacja takich rozwiązań wiąże się przede wszystkim z zakupem urządzenia, jakim jest piec na słomę. Jest to najlepszy sposób na uzyskanie wymiernych korzyści. Zacznijmy jednak od tego, że na zakup takiego urządzenia można uzyskać dotację unijną, która zapewne w dużej części pokryje wydatek, wszystko zależy od wielkości naszej inwestycji. Pamiętajmy, że Unia Europejska, kładzie duży nacisk na stosowanie ekologicznych rozwiązań, a taki piec, jest nim niewątpliwie.

Przede wszystkim należy jednak zaznaczyć, że głównym materiałem opałowym jest słoma, której na wsi z reguły nie brakuje. Jeśli sami produkujemy jej duże ilości, których i tak nie bylibyśmy w stanie wykorzystać, ogrzewanie mamy praktycznie darmowe. Jednak, jeśli nasze zasoby biomasy są niewystarczające, słoma nie jest materiałem wybitnie kosztownym. Z różnych źródeł wynika, że duża część zebranej podczas żniw słomy zalega na polach i się marnuje. Są to bez wątpienia straty, które można wyeliminować. Ba! Dzięki wykorzystaniu zalegającej słomy jako materiał opałowy zwiększamy poziom ekologii w naszym przedsiębiorstwie. A to z całą pewnością może pozwolić na uzyskanie w przyszłości jeszcze większych dotacji unijnych, na sprzęty niezbędne do modernizacji gospodarstwa.

Pamiętajmy, że zmiany zawsze są dobre, a te które przynoszą nam wymierne korzyści, są najlepsze. Dlatego warto sprawdzić co dają ekologiczne rozwiązania, bo jest to przyszłość, która w końcu zawita w każdym miejscu, które nastawione będzie na rozwój.

Pozdrawiamy, Gizex.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>